Prowansja to bardzo charakterystyczny region Francji. To miejsce, które zachwyca swoim urokiem i niezwykłymi zapachami ziół i roślin. Taki klimat można także wprowadzić do swojego domu, wystarczy tylko wybrać odpowiednie aranżacje i umiejętnie je zastosować. Nie jest to takie trudne, jak może się na początku wydawać.

Prowansalskie aranżacje, chociażby w przypadku kuchni to wiele ciekawych rozwiązań i styl głównie tradycyjny. Mamy zatem stworzyć wrażenie przytulnej, domowej kuchni, aromatycznej, ale i lekkiej, sielskiej i wiejskiej, całkowicie naturalnej. W związku z tym, jeśli chodzi o meble kuchenne, najlepiej postawić na ciepłe drewno, ale w kolorze bieli. W ten sposób idealnie nawiążemy do stylu Prowansji.

Mogą się pojawić różne zdobienia, szafki górne z szybkami, skrytkami i oczywiście półkami. W tym stylu raczej odkrywamy niż zakrywamy to, co przechowujemy. W prowansalskiej kuchni wiele się dzieje, dlatego przyda się też tradycyjna wyspa kuchenna. Tutaj nie może też zabraknąć ziół w doniczkach, powieszonej na ścianie lawendy, tymianku i innych roślin, jakie na co dzień w kuchni wykorzystujemy. Motyw lawendy, najbardziej charakterystycznej rośliny dla regionu Prowansji, można zastosować jako motyw przewodni w naszej kuchni. Nie tylko dodatki z lawendą, ale chociażby wprowadzić fiolet na ścianie czy na kafelkach lub innych elementach wykończeniowych.

Tutaj można także zastosować tradycyjne elementy drewniane, wykończenie ścian klinkierem przypominającym cegły, by całość była nieco bardziej surowa, a także zastosować wiele tradycyjnych prowansalskich elementów dekoracyjnych (bagartmeble.com.pl/oferta.html), jakie rzeczywiście spełnią nasze oczekiwania w tym zakresie. Taki styl w kuchni to wspaniała inspiracja do zastosowania, ale także duży wybór, jeśli chodzi o meble w salonach, więc na pewno będziemy w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.