3 powody, dla których warto postawić dom modułowy

0
378

Nieruchomość można postawić tzw. systemem gospodarczym lub zatrudniając generalnego wykonawcę w przypadku więcej niż jednego budynku. Domy modułowe to świetna. Co wyróżnia ten rodzaj budownictwa i dlaczego staje się coraz bardziej pożądany?

1. Czas to pieniądz!

Wiele osób marzy o domku na obrzeżach miasta. Wiąże się to jednak z wielomiesięcznymi pracami – przy tzw. dobrych wiatrach, mogą potrwać ok. półtora roku. Od zakupu działki, przez poprowadzenie prądu, wody i kanalizacji, po budowę – czas jaki mija, może się wydłużać. Wraz z nim zmieniają się koszty materiałów budowlanych, które mogą wzrosnąć.

W przypadku budownictwa modułowego wszystkie elementy budynku są w całości przygotowywane w fabryce i zajmuje to ok. 4 tygodni. Materiały są zamawiane przez producenta w jednym czasie, co eliminuje problem zmiany kosztów. Dzięki temu można oszczędzić czas, jak i pieniądze. Dom przyjeżdża niemal gotowy do postawienia – jest funkcjonalny i komfortowy do zamieszkania. Co więcej, domki modułowe można wykorzystać jako własny ośrodek turystyczny.

Idea budowy domów wakacyjnych z wykorzystaniem technologii modułowej powstała jako alternatywa dla hotelu i możliwości wyboru miejsca do wypoczynku. Zależy nam na tym, aby jak najlepiej wykorzystać nowoczesne możliwości technologiczne i ekologiczne budownictwa. Stworzyliśmy, naszym zdaniem ciekawszą i szybszą w budowie, alternatywę w postaci tzw. ekocampingów – mówi Rafał Nowakowski, prezes CubeEco Sp. z o.o.

2. Brak pozwolenia na budowę

Nikt nie lubi biurokracji, jednak oczekiwanie na wydanie pozwolenia aktualnie może wynieść do 65 dni od złożenia wniosku. W przypadku skorzystania z opcji Polskiego Ładu, budowa domu 70mkw bez pozwolenia, można ją zacząć stawiać po 21 dniach. Przepisy umożliwiają rezygnację z kierownika budowy – wówczas to inwestor bierze pełną odpowiedzialność za efekt, również w przypadku wadliwej konstrukcji.

Nie dotyczy to domków w systemie modułowym. Producent z uprawnieniami dokonuje niezbędnych wyliczeń wraz z udziałem inżynierów. Dzięki temu nie ma powodów, aby martwić się o bezpieczeństwo.

3. Budowa pod klucz

Budowa domu modułowego polega na ustaleniu szczegółów, aż po wykończenie. Budynek nie musi być stawiany wyłącznie w stanie deweloperskim, ale całościowo, gotowy do zamieszkania. Producent przygotowuje wszystko, jak zostało ustalone na początku, wraz z wyposażeniem mebli czy sprzętu AGD.

Szybsze i łatwiejsze postawienie budynku modułowego i realizacja projektu pod klucz to zdecydowanie największe zalety. Ten rodzaj budownictwa jest coraz częściej stosowany właśnie z powyższych powodów. Istnieje wiele firm, które są w stanie wybudować nieruchomości modułowe. Wybierając firmę, warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie i jakość wykorzystywanych systemów oraz materiałów. Dzięki temu można w prosty i szybki sposób postawić pełnowartościowy dom jednorodzinny lub stworzyć własny obiekt turystyczny złożony z wielu domków wypoczynkowych.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.