Strona głównaUncategorized8 cech dobrego fotela biurowego!

8 cech dobrego fotela biurowego!

Praca biurowa niejednokrotnie wymaga długotrwałego przebywania w jednej pozycji, co może odbijać się na zdrowiu Twojego kręgosłupa, jak i Twoim ogólnym samopoczuciu. Dobry fotel biurowy może wpłynąć na zmniejszenie tych dolegliwości, jak również zwiększyć komfort pracy. Jeśli zastanawiasz się, jaki fotel wybrać do swojego biura czy domowego gabinetu, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Idealny fotel biurowy

Fotel biurowy ma zapewnić odpowiednie wsparcie kręgosłupa, dzięki czemu nawet długotrwałe siedzenie na nim nie będzie wywoływało bólu pleców. Co zagwarantuje komfort użytkowania? Oto kilka cech, które powinno posiadać krzesło idealne.

  1. Regulacja wysokości – fotel biurowy powinien mieć możliwość regulacji wysokości siedziska, aby zapewnić użytkownikowi odpowiednie oparcie nóg na podłodze i dopasowanie pozycji krzesła do jego indywidualnych preferencji.
  2. Regulacja oparcia – dobry producent krzeseł biurowych jak Kraken Chairs dba o to, aby oferować fotele z możliwością regulacji kąta nachylenia oparcia, dla dobrego podtrzymywania dolnej i górnej części pleców.
  3. Regulacja podłokietników – podczas prac biurowych należy robić sobie krótkie przerwy, aby dać odpocząć swoim oczom oraz mięśniom. Regulowane podłokietniki są dobrym wsparciem dla ramion i łokci, co pomaga zrelaksować się ramionom i szyi.
  4. Materiał – dobry fotel biurowy wykonany jest z oddychających materiałów, a także posiada miękką, a równocześnie wytrzymałą wyściółkę. Dzięki temu mebel zachowa swój świetny wygląd, mimo nawet wzmożonej eksploatacji, a ponadto będzie wygodny w użytkowaniu. Sprawdź, z jakich materiałów wykonuje swoje produkty producent krzeseł biurowych, aby uniknąć błędów zakupowych.
  5. Stabilna i wytrzymała konstrukcja – siedzisko do prac biurowych powinno być stabilne i posiadać konstrukcję, która nie ulegnie rozchwianiu podczas jego użytkowania. Jest to niezwykle ważne, aby móc swobodnie oprzeć się i odpocząć.
  6. Kółka – warto wybierać modele foteli z miękkimi kółkami, aby nie rysować posadzki w biurze. Producent krzeseł biurowych z pewnością zamieścił informacje na temat kółek w danym modelu w opisie produktu.
  7. Podparcie lędźwiowe – sprawdź, czy model krzesła do biura, nad którym się zastanawiasz, ma wbudowanie podparcie lędźwiowe lub możliwość jego dołączenia. Taki dodatek pomaga utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa i zapobiega jego bólom.
  8. Testuj przed zakupem – jeśli masz taką możliwość, warto usiąść na interesujących Cię modelach. Sprawdzisz wtedy, czy są dla Ciebie wygodne i w odpowiednim stopniu podpierają kręgosłup. Producent krzeseł biurowych, który posiada sklep stacjonarny, z pewnością nie będzie widział problemu w takim testowaniu produktu.

Najlepiej, aby każdy pracownik miał swój fotel, który jest idealnie dopasowany do jego preferencji. Jeśli nie ma takiej możliwości, warto wybrać model, który umożliwia jego personalizację. Dzięki temu każdy użytkownik odpowiednio wyreguluje ustawienia krzesła, by osiągnąć możliwie jak najwygodniejszą pozycję.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły