Strona głównaBudownictwoCzysta woda z kranu - czy to możliwe?

Czysta woda z kranu – czy to możliwe?

Woda, która leci z kranu nie jest w stu procentach czysta, ponieważ zawiera mieszankę minerałów, z których część prowadzi do powstawania tak zwanego kamienia. To wytrącający się w wodzie osad, który możemy zauważyć na przykład na dnia czajnika. Zawartość minerałów jest zależna od źródła wody i procesów przez jakie przechodzi, co wpływa na jej twardość. Chodzi o to, że im woda twardsza (zawiera więcej wapnia), tym więcej osadu i kamienia powstaje. Jest on efektem wytrącania jonów wapnia w trakcie podgrzewania wody.

Czysta łazienka

W łazience z łatwością zauważymy, że na elementach metalowych powstaje szary osad. Szyby prysznica będą robiły się także zszarzałe i pojawią się zacieki. To efekt kamienia, który powstaje poprzez wytrącanie jonów wapnia z wody w trakcie jej podgrzewania. Można na przykład założyć filtr do kabiny z prysznicem by zmniejszyć twardość wody i jej zanieczyszczenie, dzięki temu osad będzie znacznie mniejszy. W dodatku filtrowana woda będzie lepsza dla naszych włosów i skóry.

Poza tym, filtr łazienkowy zadba o wolniejsze zużywanie się armatury łazienkowej i sprawi, że nie będziemy musieli tak często jej czyścić. Lustra w łazience także nie będą tak mocno pokrywały się osadem, jak w przypadku braku filtra.

Woda pitna

Filtr warto także założyć w kranie i to nie tylko w łazience, ale także w kuchni. Dzięki temu, woda pitna będzie czystsza i bezpieczniejsza dla zdrowia. W dodatku, będzie pozostawiała mniejszy osad na naczyniach – garnkach, patelniach czy czajniku w trakcie gotowania. Mając założony filtr nie musimy używać specjalnych dzbanków filtrujących wodę, ponieważ taką otrzymujemy już prosto z kranu.

Założenie filtru nie jest ani kosztowne, ani skomplikowane. Może powiedzieć, że jest ona taką nakładka albo końcówką, którą montuje się do kranu. Jest to szybki i prosty proces. Jednak ważne jest, by pamiętać o konserwacji filtra – należy dbać o jego czystość. Wytrącający się osad może zbierać się, bowiem na sitku filtrującym. Brudny i zapchany filtr nie będzie należycie spełniał swojej funkcji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły