Strona głównaBudownictwoDlaczego warto postawić na nierdzewne systemy kominowe?

Dlaczego warto postawić na nierdzewne systemy kominowe?

Wybór kominka oraz systemu kominowego nie jest łatwy dla większości osób planujących budowę domu jednorodzinnego lub dla tych, którzy zdecydowali się na wykonanie renowacji komina. Zazwyczaj osoby przymierzające się do tego zadania mają małą wiedzę na temat aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę poszukując wysokiej jakości systemu kominowego. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy listę elementów, które warto wziąć pod uwagę.

Naszym zdaniem godnym rekomendacji rozwiązaniem są systemy kominowe wykonane na bazie nierdzewnej stali.

  • Po pierwsze, systemy kominowe nierdzewne to rozwiązanie, które po prostu dobrze się sprawdza i charakteryzuje się wysoką trwałością. Jest odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.
  • Po drugie, warto odnotować, że systemy kominowe stalowe są rozprowadzone poza bryłą budynku dzięki czemu pozwalając zaoszczędzić sporo przestrzeni użytkowej.
  • Po trzecie, kominy stalowe są zgodne z ekologicznym podejście do projektowania budynków. Po zakończeniu użytkowania podlegają recyklingowi.
  • Po czwarte, bardzo estetycznie się prezentują, w szczególności wpasowują się w styl industrialny. Pasują praktycznie do każdej elewacji.
  • Po piąte, systemy kominowe tego typu dobrze pracują z szeroką gamę systemów odprowadzania spalin oraz z różnymi kotłami. Można je rozplanować w budynku na zasadzie podłączeń kaskadowych, zbiorczych, jednościennych, koncentrycznych lub izolowanych.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając system kominowy?

Szczególną uwagę warto zwrócić na zastosowany materiał, który musi spełniać odpowiednie normy jakościowe. Poza tym, trzeba odpowiednio wykonać projekt komina uwzględniając odpowiednie rozprowadzenie, wysokość oraz średnicę otworu kominowego. Poza tym, trzeba wybrać odpowiedni system rozprowadzania spalin, który będzie kompatybilny z zaplanowanym systemem kominowym. Do wyboru jest kocioł pracujący w nadciśnieniu lub podciśnieniu. Oczywiście nieco inne jest zapotrzebowanie materiałowe w przypadku podłączeń kaskadowych a inne w przypadku zbiorczych jednościennych, koncentrycznych i izolowanych. Kwestie te, oczywiście należy skonsultować z firmą, która montuje system kominowy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły