Strona głównaUncategorizedJak często powinno się robić badanie holter EKG? - Warszawa

Jak często powinno się robić badanie holter EKG? – Warszawa

Każdy z nas powinien dbać o swoje zdrowie, a szczególnie o serce. To ono napędza nas każdego dnia do życia i daje nam siłę. Pompuje krew do wszystkich organów, dzięki czemu możemy poruszać się i funkcjonować. Każde odstępstwo od poprawnych parametrów skłania nas do wykonania badania, jakim jest holter EKG.

Czym jest holter EKG?

Holter EKG to nic innego jak badanie, którego zadaniem jest monitorowanie pracy serca przez całą dobę. Ważne jest, aby zostało ono wykonane w naturalnych dla nas warunkach. Oznacza to, że podłączona aparatura jest z nami w pracy, przy posiłku czy podczas snu. Pomaga ono przeprowadzić bardzo szczegółową analizę zdrowia naszego serca i ewentualnych dolegliwości czy chorób, które mogą nam zagrażać.

Najkrótszy czas badania to 24 h i nie może w nim być żadnych przerw. Mogą one wprowadzić błędy do ostatecznych wyników badaniami, jakim jest holter EKG. Warszawa to miasto, w którym znajdziemy najlepszych specjalistów w dziedzinie kardiologii w całym kraju.

Na czym polega badanie?

Na klatce piersiowej pacjenta umieszcza się elektrody, których zadaniem jest monitorowanie pracy serca. W tym czasie wszystkie wyniki zapisywane są w urządzeniu, jakim jest holter EKG. Warszawa daje duże możliwości w znalezieniu odpowiedniego kardiologa, który wytłumaczy jak bezpiecznie obchodzić się  z urządzeniem, aby wyniki badań były wiarygodne i mogły prowadzić do właściwej diagnozy.

Badanie wykonywane jest przez całą dobę, a praca naszego serca monitorowana w pracy, w czasie wolnym, w momentach spoczynku, podczas wykonywania aktywności fizycznej. Musimy również pamiętać o tym, aby podczas pracy urządzenia, nie brać kąpieli i nie narażać go na kontakt z wodą. Może on nie tylko zakłócić wyniki, ale również zniszczyć zapisy dotychczasowych parametrów oraz całkowicie zepsuć holter.

Dla wszystkich, którzy boj się badania mamy dobrą informację — jest ono całkowicie bezbolesne. Jego wykonanie bardzo często jest konieczne, aby zdiagnozować pewne dolegliwości. Podczas krótkiego badania EKG w gabinecie nie jesteśmy w stanie wykryć nieprawidłowości, które pojawiają się przy pewnych sytuacjach. Dlatego tak ważne jest, aby wykonać nieco dłuższe badanie, którego wynik będzie zdecydowanie bardziej miarodajny.

Dzięki badaniu holterem EKG Warszawa jesteśmy w stanie wykryć takie choroby jak tachykardia, arytmia serca, czy migotanie przedsionków. Są to dość poważne schorzenia, przy których należy szybko interweniować, aby złagodzić ich objawy i ewentualne skutki. Sam wynik ostatecznie odczytuje się przy pomocy komputera podczas wizyty kontrolnej u kardiologa. Omawia on wspólne z pacjentem zapisy z urządzenia i uzgadnia dalsze kroki.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na holter EKG Warszawa?

Istnieje wiele objawów, które mogą świadczyć o nieprawidłowej pracy serca. Kłopoty z tym organem są jednym z najczęstszych powodów śmierci w kraju. Właśnie dlatego warto regularnie się badać i stosować do zaleceń lekarzy. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko powikłań po przebytych chorobach, o których mogliśmy nawet nie wiedzieć.

Do badań holterem EKG możemy zostać skierowani między innymi po badaniach morfologicznych. Jeżeli niektóre z parametrów okazują się niepokojące, lekarz może wysłać nas na specjalistyczną diagnostykę. Inne objawy, które mogą wzbudzić w nas pewne podejrzenia to przede wszystkim omdlenia oraz ogólne osłabienie organizmu i związane z nim zawroty głowy. Nierównomierne bicie serca to również znak, że dzieje się cos złego. Dodatkowo mogą towarzyszyć mu napady duszności, które wymagają od nas dużego wysiłku.

Również kardiolog może zalecić nam tego rodzaju badanie, gdy stwierdzi, że tradycyjne EKG wykazało pewne nieprawidłowości. Wówczas stosuje się holter EKG. Warszawa pozwala wybrać odpowiedniego lekarza, który ma doświadczenie w odczytywaniu wyników z urządzenia i diagnozowaniu chorób serca.

Szybkie męczenie się przy niewielkim wysiłku również powinno być jasnym sygnałem, że należy udać się na specjalistyczne badania, które stwierdzą, co nam dolega.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły