Strona głównaRodzinaJaki wybrać materac dla dziecka?

Jaki wybrać materac dla dziecka?

Dzieci statystycznie spędzają dużo więcej czasu w łóżku niż dorośli. Wszystko dlatego, że dzieci potrzebują więcej snu, by się zregenerować oraz w jego trakcie ich ciało stale się rozwija. W związku z tym w prawidłowym rozwoju naszego dziecka kluczowy jest wybór odpowiedniego materaca, który zapewni mu trwały i komfortowy sen. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo różnych materacy dla dzieci, jednak jak wybrać ten właściwy, który będzie maksymalnie dopasowany do potrzeb naszej pociechy?

Producenci prześcigają się w materacach dla dzieci, a każdy z nich będzie miał swoje wady i zalety, więc warto je tu krótko przedstawić. Tradycyjne materace bonelowe to materace, w których zawarto mechanizm sprężynowy. To co je wyróżnia to niska cena, ale pod kątem dziecięcych potrzeb trzeba się natrudzić, by znaleźć jak najbardziej dopasowane rozwiązanie do naszego dziecka. KIlka lat temu dużą popularność zyskały materace z takich materiałów jak pianka z gryką i kokosem. To w dużej mierze naturalne rozwiązanie, które może być wygodne dla dziecka, ale powszechnie panuje opinia, że po jakimś czasie w materacu mogą pojawić się insekty, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie naszego dziecka.

Co jeszcze jest popularne?

Kolejnym rozwiązaniem może okazać się materac lateksowy, którego atutem jest przewiewność, solidność oraz w dużej mierze naturalna produkcja. Materac taki idealnie dopasowuje się do potrzeb dziecka i jego wagi i razem z nim zmienia swój kształt, by zapewnić jak największy komfort użytkowania. Minusem tego rozwiązania może okazać się dobra izolacja cieplna, dzięki czemu oddanie ciepła od ciała będzie trudniejsze i wzmoży to potliwość dziecka. Mimo wszystko to rozwiązanie, które na pewno warto rozważyć.

Ostatnim rozwiązaniem, które warto rozważyć, będzie materac piankowy. Obecnie na rynku można spotkać materace piankowe, które wzbogacono naturalnymi olejami, dzięki czemu ich elastyczność jest zwiększona, co poprawia komfort snu. To zdrowe i dobre rozwiązanie dla naszych dzieci, a materac taki również będzie służyć przez wiele lat. Ostatecznie wybór zawsze będzie należał do zatroskanych rodziców, a warto postawić na sprawdzone i skuteczne rozwiązania, które zapewnią komfortowy sen naszemu dziecku. Z dostępnych na rynku materaców zdecydowanie wyróżniają się lateksowe i piankowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły