Strona głównaBudownictwoJakie są zalety kominów ceramicznych?

Jakie są zalety kominów ceramicznych?

Kominki ceramiczne cieszą się dużą popularnością. Bezpiecznie odprowadzają spaliny z urządzenia grzewczego i niezawodnie służą przez wiele lat. Jakie są ich główne zalety?

Uniwersalne i niezawodne rozwiązania pasujące do różnych urządzeń grzewczych

Kominki ceramiczne dobrze sobie radzą z różnymi paliwami i różnymi urządzeniami grzewczymi. Wiele ceramicznych kominków radzi sobie z temperaturami do 600 stopni Celsjusza (oczywiście dla każdego egzemplarza maksymalna temperatura może być trochę inna). Rozwiązania kominkowe zbudowane na bazie ceramiki cenione są przede wszystkim za solidność. Mogą służyć bezproblemowo przez wiele pokoleń. Nie odkształcają się, nie są podatne na korozje, dobrze znoszą sadzę oraz gwałtowne zmiany temperatury. Jednocześnie nie jest przypadkiem to, że producenci z reguły oferują aż 30 letni okres gwarancyjny.

Bezpieczeństwo podparte szeregiem norm prawnych

Co szczególnie istotne, kominki od renomowanych producentów podlegają wielu normom prawnym, dzięki czemu korzystanie z nich jest po prostu bezpieczne. Kominki ceramiczne chronią mieszkańców przed ewentualnym niebezpieczeństwem w postaci pożaru. Jednocześnie długo utrzymują ciepło dzięki powolnemu stygnięciu. W efekcie uchodzą za rozwiązanie, które charakteryzuje się dużą zdolnością do akumulacji ciepła.

Dowolność w zakresie wykończenia

Kominki ceramiczne uchodzą za uniwersalne rozwiązanie, które daje swobodę dotyczącą sposobu wykończenia. Jeśli ktoś nie preferuje ceramicznego designu to może go obudować płytami gipsowo-kartonowymi lub tynkiem. W efekcie kominy ceramiczne sprawdzają się praktycznie we wszystkich domach. Niezależnie do tego w jakim stylu wykonana jest elewacja.

Kolejną zaletą kominów ceramicznych jest stosunkowo prosty montaż. Innymi słowy zamontowanie kominka ceramicznego jest znacznie szybsze niż budwa tradycyjnego komina murowanego.

Podsumowując, kominy ceramiczne uchodzą za nowoczesne i niezawodne rozwiązanie, które jest powszechnie stosowane w nowoczesnych domach jednorodzinnych.

Więcej na temat kominów ceramicznych można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/kominy-krakow/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły