Strona głównaBudownictwoNowoczesna koza, czyli sposób na ciepło twoim w domu

Nowoczesna koza, czyli sposób na ciepło twoim w domu

Jesienno-zimowe wieczory, uruchamiają w nas większe zapotrzebowanie na ciepło. Wiele osób jako zwieńczenie ciężkiego dnia wyobraża sobie relaks przy kominku, z kubkiem gorącej herbaty. Spokój i dźwięk trzaskającego drewna, działa kojąco. Dlatego też wiele osób, gdy tylko ma okazję, czy to na etapie budowy domu, czy wykańczania mieszkania z odpowiednio poprowadzoną wentylacją kominową, marzy o zrealizowaniu tej wizji. W sezonie grzewczym jest to też wspaniałe, dodatkowe źródło ciepła. 

Tradycyjny kominek potrzebuje sporo miejsca. Nie każda przestrzeń jest na to przygotowana. W takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem będzie kominek wolnostojący, czyli nowoczesna koza. Tego typu kominek nie wymaga specjalnego wykończenia i zabudowy, a dzięki eleganckiej stylistyce dopasuje się do każdego wnętrza.

Jakie są zalety nowoczesnej kozy?

Przede wszystkim kluczową wartością takiego kominka, jest jego efektywność energetyczna, która stanowi bezpieczne i stosunkowo tanie źródło ogrzewania. Kominki wolnostojące, poprzez swoją konstrukcję zajmują niewiele miejsca i idealnie odnajdą się nawet w wymagającym, niewielkim wnętrzu. Dzięki swojej stylistyce będą stanowić estetyczny element wyposażenia.

Nowoczesne kozy mają szereg rozwiązań i zabezpieczeń pozwalających na czerpanie radości z obserwowania ognia. Wysoka klasa energetyczna, pozwala na użycie mniejszej ilości drewna, przy zachowaniu takich samych parametrów cieplnych. Na takim wyborze można zatem zyskać również ekonomicznie. Dodatkowo, warto pamiętać, że nowoczesne kozy z powodzeniem sprawdzą się jako alternatywne źródło energii, w przypadku awarii prądu lub gazu.

Design, czyli co będzie pasować do naszego salonu

Tradycyjne kominki składają się z wkładu i zabudowy. W zależności od preferencji, są to obudowy murowane lub ze specjalnych, niepalnych płyt, później dekorowane. Sama konstrukcja zakłada już, że nawet najmniejszy wkład kominkowy musi mieć odpowiednią przestrzeń pod zabudowę. Najczęściej kominki lokuje się w rogach pomieszczenia, co zabiera przestrzeń. Nowoczesne kozy, dzięki swoim niewielkim gabarytom zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Komora spalania i komin, można ulokować w dowolnym miejscu, wybierając model, który najlepiej odnajdzie się w naszej przestrzeni. Elegancki, prosty design będzie pasował do każdego wnętrza, bez względu na styl wykończenia.

Więcej na temat nowoczesnych kominków wolnostojących można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/nowoczesna-koza/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły