Strona głównaBudownictwoRemont łazienki: jaka kabina prysznicowa będzie najlepsza?

Remont łazienki: jaka kabina prysznicowa będzie najlepsza?

Podczas generalnego remontu łazienki wymieniamy najczęściej całe wyposażenie wnętrza. Wśród zakupów znajduje się również kabina prysznicowa. Wraz ze specjalistą z tanialazienka.com odpowiedzmy na pytanie jaki prysznic będzie wtedy najlepszym wyborem?

Różne rodzaje kabin prysznicowych

Dzisiaj kabiny prysznicowe to szeroka gama różnych konstrukcji. Każda posiada inny kształt oraz wymiary, a także może cechować się określoną funkcjonalnością. Zatem remont łazienki to doskonała okazja, aby wymienić starą kabinę na nową.

Wśród głównych typów kabin prysznicowych znajdują się:

– kabina narożna – najpopularniejsza kabina prysznicowa, montowana do dwóch narożnych ścian łazienki,

– kabina trójścienna, przyścienna, typ U – montowana do jednej ściany łazienki,

– kabina wnękowa – przeznaczona do montażu we wnęce,

– kabina wolnostojąca – umieszczana pośrodku łazienki.

Największą popularnością cieszą się kabiny narożne, które także dostępne są w różnych wariantach do wyboru. Na co zwrócić uwagę?

Dobierz kabinę do metrażu wnętrza

Nowa kabina prysznicowa powinna być dopasowana do wnętrza, w którym ma się znaleźć. Nie trzeba jednak dobierać takiego samego typu kabiny – można kupić inną niż dotychczas używana.

Najmniejsze pole do manewru dotyczy małych łazienek. W tym przypadku kabina musi wpisać się w dostępną przestrzeń. Nie trzeba jednak decydować się na klasyczny model półokrągły lub kwadratowy. Można także wybrać nowoczesną kabinę typu walk-in, która nie ma drzwi.

Jeżeli łazienka jest większa, można dobrać do niej innego typu kabiny prysznicowe, na przykład trójścienną, wnękową, a nawet wolnostojącą, gdy możliwe jest doprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Warto pamiętać o tym, że prysznic nie musi być symetryczny. Kabina prysznicowa może mieć wymiary 70 x 90 cm, 100 x 120 cm. Salony łazienek oferują gotowe prysznice lub można zdecydować się na kabinę wykonaną na wymiar.

A może prysznic bez brodzika?

Ciekawą alternatywą jest także kabina prysznicowa bez brodzika. To jeden z ostatnich hitów w aranżacji wnętrz łazienkowych. Takie kabiny wymagają jednak montażu odpowiedniej instalacji odpływowej z odpływem liniowym lub punktowym.

Kabina bez brodzika wygląda nowocześnie i jest łatwa do utrzymania w czystości. Dobrze sprawdzi się również w mniejszej łazience – potrafi optycznie powiększyć wnętrze. Do wyboru są różne rodzaje kabin bez brodzika, na przykład kabiny z rozwieranymi drzwiami lub kabiny typu walk-in bez drzwi.

Potem wystarczy jeszcze tylko toaleta, umywalka, baterie, lustro łazienkowe, a także dekoracje, aby zacząć korzystać z nowej, wyremontowanej łazienki!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Artykuły