Strona głównaBudownictwoWłasny mieszalnik do betonu

Własny mieszalnik do betonu

Własny mieszalnik do betonu, będzie dla wielu firm budowlanym bardzo pożytecznym urządzeniem. Szczególnie dla tych, które w toku realizacji prac budowlanych, wykorzystują stosunkowo spore ilości betonu w zróżnicowanej konsystencji oraz ilości. Własny mieszalnik do betonu, pozwala na sprawne i szybkie zaopatrywanie poszczególnych ekip w beton. W zależności od aktualnych potrzeb. Posiadając tego typu urządzenie, nie trzeba tak starannie planować prac betoniarskich, w oczekiwaniu na dostawę surowca z betoniarni. Po prostu, jeśli pojawia się zapotrzebowanie, uruchamiany jest mieszalnik do betonu i problem automatycznie jest rozwiązany.

Ile kosztuje własny mieszalnik do betonu?

Aby zaopatrzyć się w własny mieszalnik do betonu, przede wszystkim trzeba posiadać sprzęt ciężki, który będzie w stanie go obsłużyć. Chodzi tutaj o maszyny takie jak koparka czy też ładowarka. Tak więc zakup takowej maszyny będzie pierwszą i zdecydowanie najbardziej kosztowną inwestycją. Można jednakże zakładać, iż zdecydowana większość firm, które potrzebować będą własnego mieszalnika, dysponują już przynajmniej koparką lub ładowarką. Toteż jedyną inwestycją będzie własny mieszalnik do betonu.

Urządzenia tego typu są stosunkowo kosztowne. Najmniejsze modele, pozwalające na przygotowanie około 250 litrów betonu, będą kosztować co najmniej 15000 PLN. Jest to więc dość spory wydatek. Aczkolwiek, należy przyznać, iż jest on jak najbardziej uzasadniony. Szybkość mieszania betonu jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku betoniarki, a koszty jego przygotowanie niższe niż w przypadku betonu z betoniarni. Do tego dochodzi jeszcze kwestia logistyki. Zarówno w przypadku betonu z betoniarni, jak i betoniarki, konieczne jest ręczne rozwożenie betonu po poszczególnych punktach jest użytkowania. Posiadając zaś własny mieszalnik do betonu, można bezproblemowo rozdystrybuować go na placu budowy, nawet bardzo rozległym, za pomocą maszyny czyli ładowarki bądź tez koparki.

Gdzie kupić dobrej jakości łyżkę do betonu?

Zakup własnego mieszalnika, będzie pociągać za sobą konieczność znalezienia solidnego dostawcy rozwiązań tego typu. Dobra łyżka do betonu będzie sporo kosztować, a poza tym, nie każdy sprzedawca będzie w stanie nam takową zagwarantować. Najlepszym rozwiązaniem będzie jej zakup bezpośrednio od producenta. Pozwala nam to na precyzyjne dopasowanie łyżki do modelu posiadanej koparki, co jest w tym przypadku szalenie istotną kwestią. Chodzi o to, aby ładowarka, czy też koparka nie ucierpiały w wyniku zastosowania niedopasowanej łyżki.

Wraz z łyżką do betonu dostaniemy odpowiednią płytę adaptacyjną, która znacznie usprawni proces montażu oraz demontażu mieszalnika do betonu. Możliwe jest także zakupienie dodatkowych płyt adaptacyjnych, co pozwoli na zastosowanie jednego mieszalnika z kilkoma różnymi maszynami. Dzięki temu, będziemy mogli wykorzystywać mieszalnik tam, gdzie aktualnie jest nam potrzebny.

Podsumowanie

Trzeba więc przyznać, iż własny mieszalnik do betonu jest rozwiązaniem bardzo korzystnym. Inwestycja w tego typu sprzęt budowlany, z całą pewnością stosunkowo szybko będzie nam się w stanie zwrócić.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły