Strona głównaUncategorizedZachęta do ochrony herbicydowej jęczmienia

Zachęta do ochrony herbicydowej jęczmienia

Jeśli twoja plantacja jęczmienia boryka się od lat z chwastami, warto rozważyć zakup herbicydów jako dodatek do tradycyjnych, mechanicznych sposobów odchwaszczania.

Zwłaszcza narażony na inwazję chwastów jest jęczmień jary, ponieważ na początku swojego rozwoju może on łatwo ulec niepożądanym gatunkom roślin. Zachęcamy do rozważenia zakupu środka herbicydowego. Współczesne pestycydy chwastobójcze są stosunkowo łatwe w użyciu i oferują bardzo dużą jakość. Ich selektywność gwarantuje, że jęczmień wyjdzie z oprysku bez szwanku. Jeżeli będziesz trzymał się wskazówek zawartych w instrukcji, twoje pola uprawne zostaną uratowane. Przed wyborem herbicydu należy rozpoznać rodzaj chwastów, jakie opanowały nasze pole. Niektóre z nich zwalczają wyłącznie chwasty jednoliścienne albo dwuliścienne. Oczywiście są też na rynku preparaty, które niszczą równocześnie obydwa rodzaje.

Jaką preparat proponujemy do ochrony herbicydowej?

Naszym faworytem jest Galaxo 150 WG (selektywny). Działa on skutecznie na chwasty zarówno jednoliścienne, jak również dwuliścienne. W składzie tego specyfiku znajdują się trzy substancje aktywne (florasulam, jodosulfuron metylosodowy oraz tribenuron metylowy), co stanowi o jego sile i wyjątkowości. Podaje się go na liście, usunięcie roślin trwa najwyżej cztery tygodnie. Zwalcza on między innymi miotłę zbożową oraz wyczyniec polny, czyli najbardziej niebezpieczne dla jęczmienia chwasty.

Galaxo 150 WG można zakupić na naszej stronie internetowej: ochrona herbicydowa jęczmień. Pod wskazanym linkiem znajduje się wiele informacji o tym herbicydzie, w tym na przykład instrukcja jego stosowania, spis wszystkich chwastów, na jakie działa, wykaz okresów stosowania oraz wskazówki zapobiegające ewentualnym błędom użycia. Sądzimy, że ten środek spełni oczekiwania każdego rolnika, a na dodatek jego cena jest atrakcyjna.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły