Strona głównaUncategorizedJak wybrać materac, gdy zazwyczaj po śnie doskwiera ból karku?

Jak wybrać materac, gdy zazwyczaj po śnie doskwiera ból karku?

Dla jednych wybór odpowiedniego materaca to przysłowiowa bułka z masłem, z kolei dla innych jest to dosyć wymagające zadanie wymagające wielu testów i pozyskania specjalistycznej wiedzy. Czasami kupno nowego materaca kończy się bólem karku oraz ogólnym zawiedzeniem. Jeśli również od czasu do czasu narzekasz na ból karku i chciałabyś/chciałbyś tego uniknąć przy okazji zakupu nowego materaca to w tym artykule znajdziesz kilka uniwersalnych wskazówek.

Przyczyny bólu karku

Bóle karku mogą być spowodowane nieprawidłową grubością materaca, nieprawidłową pozycją podczas snu oraz szeregiem innych czynników. Między innymi na bóle karku narzekają osoby zmagające się z osteoporozą, reumatyzmem lub po prostu osoby, które spędzają większość dnia w niewygodnej obciążającej kręgosłup pozycji (co często jest spowodowane przez rodzaj wykonywanej pracy). Dlatego duże znaczenie ma wybór materaca, który nocą pozwoli odciążyć kręgosłup oraz rozluźnić mięśnie.

Na jakie elementy zwrócić uwagę, aby materac był komfortowy?

  • Odpowiednio dobrana twardość – tutaj warto zwrócić uwagę na wzrost, wagę oraz indywidualne preferencje.
  • Zniwelowanie nacisku na szyję oraz barki – tego typu rozwiązania można znaleźć w materacach mających kilka stref twardości.
  • Rozwiązania technologiczne, które sprzyjają amortyzacji podczas spoczynku – na przykład materace wykonane z pianki termoplastycznej. Jest to rozwiązanie o tyle komfortowe, że jest rekomendowane nawet dla osób zmagających się z odleżynami. Alternatywnie zamiast pianki termoplastycznej można postawić na sprężyny kieszeniowe wysokiej jakości.

Poza powyższymi elementami warto pamiętać o tym, że duże znaczenie dla prawidłowo ułożonego karku i kręgosłupa ma także poduszka. Dlatego warto postawić na poduszkę ortopedyczną wykonaną z pianki termoplastycznej, która pod wpływem nacisku i temperatury dopasowuje się do ciała.

Więcej na temat wyboru materaca oraz poduszki można przeczytać na https://strefaspania.pl/

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły