Strona głównaBudownictwoWykładziny wysokiej jakości to gwarancja bezpieczeństwa

Wykładziny wysokiej jakości to gwarancja bezpieczeństwa

Gdy mówimy o materiałach służących do wyposażenia miejsca, w którym wykonywana jest praca, a więc np. do biura to należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie wysokich standardów w zakresie BHP oraz szeroko pojętej wytrzymałości materiału. W niniejszym artykule przedstawiamy zagadnienie dotyczące wytrzymałości wykładzin.

Na co zwracamy uwagę wybierając wykładzinę do biura?

Oczywiście podczas wyboru wykładziny, duże znaczenie mają kwestie estetyczne. Współczesne biura zachwycają rozwiązaniami aranżacyjnymi. Bardzo szeroki asortyment i stale zmieniające się trendy na rynku wykładzin biurowych pozwalają zaaranżować biuro w niemal dowolny sposób – zgodnie z oczekiwaniami projektantów.

Gdy planujemy zakup wykładziny do biura to poza kwestiami estetycznymi zwracamy szczególną uwagę na solidność wybranego materiału. Wykładziny obiektowe cechują się dużą wytrzymałością, gdyż są narażone na wyjątkowo intensywne użytkowanie. Poza tym, ważne są ich właściwości akustyczne oraz wysoka gramatura.

Wykładziny wysokiej jakości gwarancją bezpieczeństwa

W przypadku wykładzin o jakości świadczy deklaracja zgodności oraz odpowiednie certyfikaty jakości (np. CE, czyli europejski certyfikat w zakresie bezpieczeństwa). Ponadto, szczególnie istotne z punktu widzenia wytrzymałości kupowanej wykładziny są informację o klasach trudnopalności. Wyróżniamy dwie główne klasy charakteryzujące materiały tego typu: Bfl-s1 oraz Cfl-s1. Obie klasyfikacje są zapewnieniem bezpiecznego podejścia do wydzielanego dymu oraz kontrolowanego rozprzestrzeniania się płomieni. Klasa trudnopalności jest oznaczana za pomocą piktogramów W skali od Afl do Dfl. Jeśli producent nie jest w stanie oszacować wytrzymałości materiału, powinien go oznaczyć symbolem Ffl. Materiały niskiej jakości podwyższają ryzyko podczas ewentualnego pożaru. Poza tym wysokiej jakości wykładziny biurowe są po prostu pomocne podczas odbioru technicznego wynikającego z przepisów przeciw pożarowych. Warto mieć na uwadze, że wymogi dotyczące trudnopalności zostały precyzyjnie uregulowane na terenie UE.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły